Nazaj na vrh

Težko pričakovan zaostali, 8. krog MČL smo končno dočakali to sredo, 23.10.

Pri nas so gostovali NK Posavje Krško, ki so nas krog pred tem tudi prehiteli na vrhu lestvice. Pričakovala se je težka tekma, tekma na vse ali nič. Boj za vrh.

V krasnem sončnem vremenu se je tudi na tribunah, kljub neprijetni uri sredi delovnega dne, zbralo lepo število zvestih navijačev.

Že od prvega sodnikovega piska je bila tekma trda, borbena, napeta, toda po našem scenariju. V 21. minuti najprej bomba Drofenika 5, ki je presenetil vratarja in povedli smo z 1:0.

V 42. minuti je vodstvo povišal Čonč 11, 2:0.

Drugi polčas povsem po naših željah, nadigrali smo nasprotnika in na krilih navijačev je rezultat v 78. minuti povišal še Firšt 10.

Gostje so izkoristili svojo priložnost  v 82. minuti, ko je Kneževič znižal na končnih 3:1.

Najpomembnejša zmaga sezone je tako ostala doma in Šmarčani se ponosno smehljajo s samega vrha lestvice. Ekipa se je pod taktirko trenerja Rkmana odlično uigrala in napovedala trd boj za končnega zmagovalca lige.

Že to soboto, 26.10. prav tako ob 15. uri boj za nove tri točke, v Športni park Šmarje prihaja ekipa NK Ljubno ob Savinji.